За здрави и блескави заби! 86% попуст на чистење забен камен + преглед + полирање (пескарење) во Premium Dent во вредност 2800 ден. по цена од 390 ден.

Цена

390 ден.

Вредност

2800 ден.

Попуст

86%

Заштеда

2410 ден.

Преостанато време

Купени: 184

 • Ул. Народен Фронт бр. 5-3лок. 4и5

  Одведи ме таму

  070 444 111, 02 5296 196

  [email protected]

Добивате

Чистење забен камен + преглед + полирање (пескарење)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.01.2023 до 31.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Грижата за вашите заби е од клучно значење за вашето општо здравје и функција на организмот! Професионалниот тим на Premium Dent ќе се погрижи да имате здрави заби и блескава насмевка! Ова е третман со кој ќе ви помогнеме да ги отстраните целосно сите цврсти и меки наслаги на површината на забите, дамките и сите останати пребојувања предизвикани од конзумирање на обоена храна и напитоци (чај,кафе,кока кола и црвено вино и сл.) и цигари.

Чистењето на забниот камен се врши со помош на ултразвучен апарат со кој се отстрануваат цврстите наслаги на површината на забите. Воздушното чистење и полирање на забите (пескарење) подразбира отстранување на меките наслаги на забите со воздушен млаз на бикарбонатни честички. На овој начин се отстрануваат сите најситни и најнедостапни наслаги кои вообичаено не можат да се исчистат со класичното полирање со помош на ротирачка четка и абразивна паста. Третманот на непцата подразбира обработка на пародонталните џебови преку длабинско чистење на наслаги меѓу непцата и забите. 

Ваквиот третман е индициран при следниве состојби - гингивални и пародонтални заболувања - пребојувања на забите од чај, кафе или цигари - меки наслаги на забите - чистење на фиксни ортодонтски апаратчиња - темелно чистење на забите пред бондирање и залевање - чистење на забите пред третман на белеење на забите.На овој начин се врши превенција на забите од кариес, се намалува можноста за воспаление на непцата, а со тоа се намалува и можноста за развој на пародонтопатија.

Во стоматолошката ординација Премиум - Дент можете да ги добиете следниве услуги:

 • Протетика (коронки и мостови),метал керамика,прес керамика,цела (фул) керамика - CAD CAM (циркониа)
 • Пломбирање -микро-нано-композит-хелио материјали
 • Лекување (кариологија и ендодонција)
 • Козметско-естетска стоматологија, професионално белеење на забите, пескарење, чистење забен камен со изо кристали, лепење циркони
 • Импланти
 • Ортодонтски апаратчиња
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.