50% попуст на пакет од 5 третмани ласерска биостимулација на коса од Др ВАИС Естетик центар и ординација во вредност од 7600 ден. по цена од 3800 ден.

Цена

3800 ден.

Вредност

7600 ден.

Попуст

50%

Заштеда

3800 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 2

 • Ул. Водњанска 60, лок.9 (Мајка Тереза)

  Одведи ме таму

  078 334 450; 02 3179 011

  [email protected]

Добивате

5 третмани ласерска биостимулација на коса

*За очекуваните резултати потребни се 10 ласер третмани

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.02.2022 до 25.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Ласерската биостимулација е дел од физикалните процедури на LAVA - LED терапијата и оригиналниот метод на Др ВАИС што успешно се користи за да се стимулира растот на косата веќе 32 години во центрите Др ВАИС во Белград, Ниш и Скопје. Ласерската биостимулација во комбинација со повеќе од 50 видови на ампули што се аплицираат локално, овозможува повторен раст на косата секаде каде постојат активни и латентни фоликули. Коренот на влакното има витален потенцијал од него да израсне косата, затоа што поседува одреден степен на животни активности. Ако фоликулот е атрофичен, илузорно е да се очекува раст на косата, бидејќи "реинкарнација" на фоликулите засега е невозможна, а ако не постои "семе" (витална фоликула), "земјата" (кожата) може да ја наводнување дури и со "магични водички" - " билки"(влакна), нема да порасне!

Биостимулативниот ефект на ласерот е неспорен. Неговиот механизам на дејство е поврзано со прераспределба на електромагнетно поле и електрично полнење на клетките. Апсорпцијата на ласерската енергија од страна на ткивото, клетките и интрацелуларната структура, како и нејзиното претворање во термичка, механичка и електрохемиска енергија на фотохемиски процес е основа за разбирање на ефектот од ласерското зрачење. Сето ова влијае на биофизичките и биохемиските постапки што во човечкото тело рефлектираат на функционалната активност на организмот во целина. ФОТОБИОЛОШКИ ЕФЕКТ (фотоекстрација) е предизвикан од селективно дејство на ласерскиот зрак на молекулите, а како резултат на тоа, нивното дејство претставува сензибилатор на фотохемиската реакција. Голем број на клинички испитувања го проучуваат биолошкиот ефект на ласерот врз метаболичките реакции. Современите откритија потврдуваат дека под влијание на SOFT ласерот се активираат процесите во клетките и ткивата, се зголемува синтезата на нуклеинските киселини и глукозаминот, како и синтезата и користењето на гликогенот. Одреден број на ензими, исто така, покажуваат зголемена ензимска активност.

Др ВАИС со своето долгогодишно искуство ги постави принципите и критериумите според кои се користи ласерската биостимулација за повторен раст на косата во разни патолошки состојби. Дозирањето на ласерската енергија по квадратен сантиметар, режимот на работата на ласерскиот зрак (континуиран или импулсен) техниката на спроведување на ласерската процедура, како и фрекфенцата на третманот, заедно со останатите ласерски параметри, се одредуваат строго индивидуално, зависно од дијагнозата и состојбата на патолошките процес во дадениот момент. Дејството на SOFT ласерот врз растот на косата се објаснува така што ласерот енергетски ги полни празните акумулатори на ќелиите на виталните фоликули, со што ги буди и пренесува од латентна во активна состојба, подобрувајќи ја нивната активност и функционалност што резултира со брз раст и подобрување на квалитетот на косата. Покрај тоа што делува на самиот корен на влакното, делува и на целата структура на кожата, односно на нејзината регенерација, бидејќи ги спречува патолошките состојби што се исто така причина за губење на косата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.