69% попуст на пакет третмани со личен тренер: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби + 12 антицелулитни масажи во Power Plate Студио МК во вредност од 6500 ден. по цена од 1990 ден.

Цена

1990 ден.

Вредност

6500 ден.

Попуст

69%

Заштеда

4510 ден.

Преостанато време

 • ул. Аминта Трети бр. 64 а

  Одведи ме таму

  071331311

Добивате

Пакет третмани со личен тренер:

 • 12 тренинзи Power Plate (30 мин.)
 • 12 кардио вежби (20 мин.)
 • 12 антицелулитни масажи на Powerplate

*Професионален тренер: Далибор Јовановски (дипломиран на Факултетот за физичка култура со 14 годишно искуство и лиценца за работа со Power Plate) 
*Понудата се однесува на 12 термини. Во еден термин се вклучени тренинзи, кардио вежби и антицелулитни третмани на Powerplate
*Потребно е да започнете со вежбање најдоцна до најдоцна до 16.10.2023 година.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.09.2023 до 30.11.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Зaдолжителна е претходна резервација
 • Потребно е да започнете со вежбање најдоцна до најдоцна до 16.10.2023 година.
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

ШТО Е POWER PLATE?

Power Plate е една од највозбудливите технолошки предности во полето на спортската медицина, атлетиката, здравјето и фитнесот. Користејќи ги принципите за вежбање со целосна телесна вибрација, Power Plate може да им помогне на луѓето при спортување, да го подобри фитнесот и да го забрза оздравувањето од повреда. Здравствената, фитнесот и спортската индустрија се полни со мода и пријателства. Често ваквите активности се потпираат на недокажани тврдења со мали истражувања или докази со цел да ги поддржат и резултатите не го оправдуваат публицитетот. Но ова не е случај со вежбите со целосна телесна вибрација, кои веќе 30 години се во пракса и има научни истражувања кои ја поддржуваат ефикасноста. Стана јасно дека ваквиот начин на вежбање е валиден, ефикасен и во пораст.

Power Plate ги користи на принципите на Acceleration Training за стимулирање на телесниот природен одговор на вибрации. Научните истражувања покажаа дека со користење на Power Plate за краток временски период можат да се зголемат силата и флексибилноста, како и тоа да се обезбедат забележителни подобрувања на метаболизмот и циркулацијата.Телото мора потсвесно да контрахира различни мускулни групи, со цел да остане избалансирано во текот на вибрациите што ги предизвикува Power Plate.

Токму оваа константна тензија на мускулите е тоа што ја прави овааа справа толку ефективна. Тоа што нема никаков притисок и што е неверојатно нежен со зглобовите и тетивите е погоден за секого. Вежбите за целосна телесна вибрација ги имаат следниве предности:

 • Пократок период на вежбање - ист резултат
 • Зголемена мускулна сила
 • Подобрена флексибилност
 • Интензивна стимулација и зголемување на невролошкиот систем
 • Зголемена циркулација на крвта
 • Помош за намалување на болката
 • Зголемена густина на минералите во коските
 • Зголемено ниво на главните хормони: тестостерон, хормон за растење,
 • IGF-I и серотонин
 • Масажа
 • Намалување на нивото на кортизол (хормон на стрес)
 • Зголемен баланс и координација

КАРДИО ФИТНЕС

Кардио фитнес тренингoт е основен дел од секоја тренинг програма. Зборот " cardio " значи "аеробен" и е кратенка за "кардиоваскуларен". Подобрувањето на способноста на срцето да донесе кислород до мускулите и во способноста на мускулот да генерира енергија со кислород резултира во зголемување на аеробната физичка спремност. Подобрувањето на аеробниот тренинг има многу придобивки. Многу луѓе велат дека добиваат повеќе "енергија" од нивниот тренинг. Аеробниот капацитет е поврзан со побрз метаболизам, што значи дека телото складираните масти ги гори побрзо. Ова го подобрува губењето на вишокот килограми.

Power Plate Студио МК ви нуди најсовремена REEBOK кардио линија. Машините од овој тип ќе ви овозможат редовен аеробен тренинг,без оглед на временските услови или дел од денот, без здодевни чекања или нехигиенски услови. Сиве овие недостатоци за вас повеќе нема да претставуваат проблем.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.