Дестинација Македонија! Вистинска авантура на Галичник со Коњички клуб Sherpa Horse riding! До 42% попуст на планинска тура на јавање коњи (обука + заштитна опрема) и дегустација на сирењe за термин по избор од Sherpa Horse riding

Цена од

1790 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3100 ден.

Попуст

42%

Заштеда

1310 ден.

Купени: 325

Добивате

Адреналинска планинска тура на јавање коњи на Галичник за денови по избор

Опции на понудата:

Од понеделник до петок (не важи за празници) 3,100 ден. (50 еур)
1,790 ден. (29 еур)
Сабота, недела и државни празници 3,100 ден. (50 еур)
2,150 ден. (35 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • Обука за јавање коњ
 • Кациги за јавање
 • Јавање
 • Дегустација на јадења (галичко овчо сирење, домашна пита, зеленчук и чашка ракија)

*Времетраењето на целокупното искуство е 4 часа: 2 часа јавање и 1 час обука и 1 дегустација и одмор

*Пријавувањето започнува од 09:00ч. или од 13:00ч. а турата започнува од 09:30ч. или од 13:30ч.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.05.2023 до 01.11.2023
 • Потребно е да закажете јавање 5 до 10 дена претходно на тел. 077 648 679
 • Закажувањето за термините и распоредот на групите се предмет на договор
 • Местото на состанување е Sherpa Horse Riding Ranch
 • Пред почетокот на турата се презентираат основните техники по каубојско јавање
 • Приближно времетраење на целокупното искуство е 4 часа
 • Пријавувањето започнува од 09:00ч. или од 13:00ч. а турата започнува од 09:30ч. или од 13:30ч. во зависност од побарувачката
 • При резервација ќе биде обезбедено Вашето место во соодветната група
 • Промена на веќе закажан термин е дозволена до 2 дена пред турата! Доколку го откажете терминот 1 ден пред закажаниот термин за јавање купоните се сметаат за искористени и немате право на презакажување на термин
 • Потребна е доплата од 30 ден. по лице за туристичка такса за влез во националниот парк (доплатата се врши на лице место)
 • Напомена: Пред јавањето се потпишува пристапница за јавање
 • Ограничени количини!
 • Доколку резервирате термин, а не се појавите на турата, купоните ви пропаѓаат, односно се поништуваат и средствата не може да се рефундираат

Опис

Јавањето на грбот на еден коњ нуди посебно искуство и особено возбудлив начин на уживање во богатствата на Националниот парк – Маврово. Ова е несекојдневен начин да се откријат убавините на овој крај, далеку од секојдневните дразби и притисоци од урбаниот начин на живот. Придружете ни се во обиколката на преубавите предели, глетки полни со моќни планини, бистри потоци и пространи и зелени шуми. Сместувањето е во стари села, уживајќи ги вкусовите на  традиционално подготвените јадења. 

Галичник е планинско село на падините на планината Бистра на надморска височина од 1300-1600 метри и на само 10 км од Мавровското езеро. Заедно со Лазарополе овие две села се двете најголеми и најстари Мијачки села во регионот. Галичник ја има зачувано својата традиционална архитектура и заедно со природната околина  успева да го задржи вниманието на секој посетител како едно од најмагичните места во Македонија. Во минатото економијата на Галичник зависела од производите што ги добивале од своите стада овци. Во овој предел е развиена богата трговија со кавалитетни производи од млеко, месо и волна. Особено ценет прозивод е кашкавалот и белото сирење. Секако не треба да се заборават и локалните специјалитети како што се бакрдан, јогурт и овчо месо.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.