Ексклузивна акција во Dioptra Optics! Купон од 99 ден. со кој добивате до 70% попуст на очила од премиум брендови + бесплатен оптометриски преглед во сите продавници на DIOPTRA: Ray Ban, Tom Ford, Etnia Barcelona, Voque, Chopard, Furla и многу други

Цена

99 ден.

Купени: 217

 • Dioptra Couture, Skopje Marriott Hotel, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet) Локал 23, (ниско приземје)

  Одведи ме таму

  02 31 28 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б (спорти НЛБ Банка)

  Одведи ме таму

  02 30 52 001, 078 325 705

 • ГТЦ Приземје, Секција 2, Локал 16, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 680

 • АЕРОДРОМ ул. Јане Сандански бр 109 А

  Одведи ме таму

  02/ 24 57 111, 075 303 262

 • East Gate Mall, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3 122 939, 076 495 555

Добивате

Купон од 99 денари со кој добивате до 70% попуст на премиум очила во продавниците на DIOPTRA + бесплатен оптометриски преглед:

 • 20% попуст на брендовите: Prada, Dolce & Gabbana, Emporio Armani, Versace и Armani Exchange
 • 30% попуст на брендовите: Etnia Barcelona, Cartier, Akoni, Brioni, Ray Ban, Boucheron, Burberry, Persol, Oakley, Tom Ford, Lindberg, Saint Laurent, Guess, Voque, Snob Milano и Kreuzbergkinder
 • 40% попуст на брендовите: Gucci, Montblanc, Alexander McQueen, Celine и Ana Hickmann
 • 50% попуст на брендовите: Furla, Trussardi, Lozza, Nina Ricci, Cutler and Gross, Balenciaga, Escada, Tommy Hilfiger, Blumarine, Carolina Herrera, Police, Oliver Peoples, Bottega Veneta, Boss, Carrera, Max Mara, Max & Co, Dior, Dsquared2, Moschino, Jimmy Choo и Tom Ford (минати колекции)
 • 70% попуст на брендовите: Chloe, Roberto Cavalli, Tomas Maier, Bottega Veneta (минати колекции), Alexander McQueen, Pomellato, Salvatore Ferragamo, Fila, Sting, Puma, Mexx, Bvlgari, Swarovski, JF Rey, Fendi, Chopard, Kyme, MIU MIU (минати колекции), Dolce & Gabbana (минати колекции),MCQ и Touch

* 30% попуст на стакла од светски најпознатиот бренд Essilor + бесплатен оптометриски преглед

* 10% попуст на пакување 3 леки + 1 гратис total 30 + гратис течност Optifree Puremoist 60 ml + обука за контактни леќи + бесплатен оптометриски преглед

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.05.2023 до 04.06.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на сите локации на Dioptra
 • Со сите купени диоптриски рамки следува и бесплатен компјутерски оптометриски преглед
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во оптиките на Dioptra
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден, прв услужен
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

Essilor® оптички леќи

Essilor® Eyezen® распонот на новите еднофокусни оптички леќи се прилагодени на новиот дигитален начин на живеење за да овозможат релаксиран и удобен вид преку целиот ден.

Нивната Dual Optim технологија овозможува гледање во сите правци без напор за очите, лесно читање на ситните пикселизирани букви, брзо преминување од еден екран на друг, дава острина на видот без напор преку целиот ден бидејќи ја поддржува акомодацијата на видот во секојдневниот дигитален стил на работење преку целиот ден. Вашите очи се одморени и после напорното долгочасовно работење на екраните.

Eyezen® Kids, Eyezen® Start и Eyezen® Boost се новите оптички стакла со современ дизајн, за да ги релаксираат очите на сите вмрежени членови од семејството, да им го развијат потенцијалот без запирање, за да бидат во чекор со секојдневната динамиката на нивниот online стил на живот.

Релаксирани и одморени очи за целото семејство после исцрпниот работен ден со Eyezen® новите еднофокусни оптички леќи!

Се препорачуваат со Crizal Prevencia и/или Eye Protect System (EPS) за двојна заштита од УВ и модро-виолетовата светлина, за долготрајна превенција на здравјето на вашите очи и блокирање на УВ зраците и штетната модро-виолетова светлина.

Прашајте кај вашиот специјалист за Essilor® Eyezen® оптички леќи во најблиската партнер оптика на Essilor.

Побарајте и скенирајте ја лепенката CERTFIED ESSILOR PARTNER во оптиката и уверете се дека купувате од сигурен партнер на Essilor, каде можете со сигурност на купувате Essilor леќи со автентичен висок квалитет!

Varilux® Comfort Max е вашиот флексибилен и докажан партнер кој секогаш и насекаде се прилагодува кон вас и вашиот вид. Нудат неограничена флексибилност на гледање за 360° во текот на 24/7.

Flex Optim logoНовата FlexOptim™ технологија овозможува со Varilux® Comfort Max прогресивните леќи да уживате во удобен вид насекаде и секогаш во природна положба без поместување на главата заради подобро фокусирање. Новата технологија овозможува овие најпопуларни прогресивни во свет, да му овозможат на носителот поголема корисна зона на гледање. Тоа значи дека доменот на сите вертикални и хоризонтални движења, преку сите агли на очите кои даваат остар вид е значително зголемена кога гледате на една одредена оддалеченост преку леќата.

Varilux® Comfort Max леќите за очила се направени тие да се поместуваат според вас, вашата рецепта и според вашиот поглед. Нудат адаптација без размислување и повеќе природни позиции за добар фокус без поместување и без напрегнување на мускулите.

Со нив можете со часови да седите во вашата природна положба пред екраните и без напор или напрегнување да имате природен и опуштен вид.

Varilux® Comfort Max дава удобност на гледање со максимална постурална флексибилност во речиси 50% повеќе природни положби во однос на другите прогресивни леќи во истата категорија, во кои можете да имате остар вид за извршување на вашите секојдневни задачи, бидејќи колку повеќе положби ви одговараат да гледате остро, толку повеќе ќе можете да ги менувате вашите положби без да го изгубите остриот вид и се разбира поудобно ќе се чувствувате преку целиот ден.

Varilux® е вашиот постојан lifestyle партнер за нови искуства и уживање во убавината на светот околу вас после 40-та бидејќи ви дава природен вид во неограничена удобна зона на остро гледање како и порано без диоптрија.

Прашајте го вашето стручно лице за соодветниот тип на Varilux® леќи, според вашите потреби кај најблиската партнер оптика на Essilor.

 

TOTAL30® контактни леќи

Пробајте TOTAL® и почувствувајте какво е чувството кога не може да биде подобро. Чувство на НИШТО!

Прашате кај вашиот оптичар или очен лекар.

ЗАШТИТЕН ФИЛТЕР ОД ЕКРАНИТЕ

9 од 10 корисници на контактни леќи се соочуваат со различни чувства на неудобност при носење на контактни леќи. Се навикнуваат на непријатноста, поднесуваат болка и компензираат за лошото чувство со пократко носење на леќите и ставање на капки за очи.

Не морате повеќе! Во in-vitro тестирање, корисниците се изјасниле дека со TOTAL30® веќе не чувствуваат НИШТО!

Први и единствени TOTAL30® контактни леќи со моќен зелено-син филтер за заштита од штетните сончеви зраци и заштита на очите од компјутерско зрачење.

ЗАШТИТЕН ФИЛТЕР ОД СОНЦЕ

Први и единствени TOTAL30® контактни леќи со моќен зелено-син филтер за заштита од штетните сончеви зраци и заштита на очите од компјутерско зрачење.

СОЗДАВАМЕ ПРЕБИРЛИВИ КОРИСНИЦИ!

Менче страда од непријатност при носење на леќи, но се помирила дека „Малку непријатност е нормална“. Од неодамна дозна за TOTAL® и сега ужива во outdoor активности, дури и на силно планинско сонце и може безгрижно да се истрча по правливите шумски патеки.

ВИ РЕКОА ДЕКА НЕ МОЖЕТЕ ДА НОСИТЕ ЛЕЌИ?

ПРАШАЈТЕ ПАК!

Докторот ви рече дека не сте подобни за леќи зошто имате исклучително суви и пречувствителни очи, склони на иритација од страно тело? Прашајте за новите TOTAL®, леќи со 100% вода на површината на леќата. Ништо не го допира окото, освен вода.

Со TOTAL® ја менуваме индустријата за контактни леќи ...

Ги пробавте леќите со чувство на НИШТО?

Последна иновација во светот на контактните леќи. Со TOTAL®леќите, окото доаѓа во допир со ништо друго освен 100% вода (без чувство на страно тело). Сега достапни во вашата омилена оптика.

СУПЕРИОРНА ВЛАЖНОСТ

TOTAL30®контактните леќи ја задржуваат влажноста на окото и до 80% подолго од најдобрите конкурентски леќи достапни на светскиот пазар.

За компанијата

DIOPTRA три децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.