94% попуст на онлајн курс за Start Your Business во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 372 ден. (6 €)

Цена

372 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Start Your Business

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.01.2023 до 29.12.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Turning a dream into a reality can be a daunting project, especially if you don’t have experience in setting up and running a business.

While most people who own and run their own companies will say how rewarding it is, they will also tell you how busy and challenging it can be. Before making any plans, you need to be as prepared as possible for what’s ahead.

To help you allay these worries and prepare you for the entrepreneurial world, we’ve compiled this Start Your Own Business course.

Throughout the course, you'll get a lot of real life examples of our advice in action. The easy to understand content is packed with inspiring material and workable ideas on all aspects of setting up and running a business.

What you will learn:

 • All about market research and how to identify your strengths and weaknesses. Discover practical advice on how and where to look for funding and how to avail of support
 • The basic principles of marketing plus practical advice on promoting your business, marketing strategy, pricing and how to make full use of technology to propel your business into the limelight
 • About the formalities around your business structure, business name, intellectual property, legal obligations and registering your business
 • All about budgets and cash flow, accounting and taxes. Prepare yourself for business banking, finance and insurance. Discover really useful knowledge on hiring and getting the most from staff and on dealing with suppliers
 • The requirements for a business plan and where to find templates and samples to guide you to complete yours
 • The more exciting elements of introducing your new business to the world and advice and ideas on how to build a strong business network

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.