98% попуст на онлајн курс: Anti Money Laundering (AML) Regulation for AML Officers + E-сертификат од Apex Learning во вредност од 27 152 ден. (438 €) по цена од 599 ден. (10 €)

Цена

599 ден.

Вредност

27152 ден.

Попуст

98%

Заштеда

26553 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • 69 Beech Road, Luton LU1 1DW, England, UK

  Одведи ме таму

  020 4532 9785‬

  [email protected]

Добивате

Онлајн курс: Anti Money Laundering (AML) Regulation for AML Officers + E-сертификат 

 • Времетраење: 2 часа и 41 минути
 • Број на лекции: 10

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2021 до 21.11.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
 • Во полето Voucher code потребно е да го внесете кодот на купонот
 • Во полето Purchased Course Name потребно е да го внесете името на курсот 
 • На копчето Submit го потврдувате започнувањето со курсот
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

The crime of Money Laundering can irreparably harm the reputation and finances of a business, so learn how to stop it today.

This course contains the training needed for you to become an Anti-Money Laundering Officer and ensure that suspicious activity is identified in your company.

The Anti Money Laundering (AML) Regulation for AML Officers Diploma course offers a range of in-depth learning modules that explains how this illegal activity takes place and the UK laws that it contravenes. You will be taught how to observe transactions and keep accurate records of all supervised monetary movements that may lead to criminal acts and fraudulent behaviour.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.