Уживање во Банско (Ноември)! 20% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор + користење на СПА центар во Regnum Bansko Hotel & SPA 5*

Цена од

2480 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3100 ден.

Попуст

20%

Заштеда

620 ден.

Преостанато време

Купени: 41

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање со појадок или појадок и вечера + СПА по избор:

Опции на понудата:

BB ноќевање за едно лице во двокреветна соба Junior Suite (капацитет за 2 лица) 3,350 ден. (54 еур)
2,666 ден. (43 еур)
HB ноќевање за едно лице во двокреветна соба Junior Suite: (капацитет за 2 лица) 4,588 ден. (74 еур)
3,658 ден. (59 еур)
BB ноќевање за едно лице во еднособен Executive Suite со поглед на планина: (капацитет за 2 лица) 3,890 ден. (63 еур)
3,100 ден. (50 еур)
HB ноќевање за едно лице во еднособен Executive Suite со поглед на планина: (капацитет за 2 лица) 5,200 ден. (84 еур)
4,154 ден. (67 еур)
BB ноќевање за едно лице во Grand Suite со поглед на планина (капацитет за 4 лица) 3,100 ден. (50 еур)
2,480 ден. (40 еур)
HB ноќевање за едно лице во Grand Suite со поглед на планина (капацитет за 4 лица) 4,402 ден. (71 еур)
3,534 ден. (57 еур)

Во понудата е вклучено: 

 • Ноќевање со појадок или појадок и вечера на шведска маса /според избраната опција
 • Користење на „Regnum SPA“ - затворен загреан базен (до 30°), сауна, парна бања, џакузи, простор за релаксација и шок/тропски туш
 • Сместување во двособен Junior Suite, еднособен апартман Executive Suite со дневна и спална или двособен апартман Grand Suite
 • Користење на детско катче
 • Wi-Fi во хотелот и приватен сеф
 • 24 часовен отворен паркинг (според достапност)
 • Туристичко осигурување, ДДВ и туристичка такса

*Бонус: Со престој од 3 ноќевања, 4то е бесплатно!
*Минералниот комплекс „Regnum Banya Thermal“, село Бања нема да работи од 18.09 до 30.11.2023

Повеќе информации за сместувањето може да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.09.2023 до 30.11.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email [email protected] или телефонскиот број 070 338 383
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот [email protected] со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата важи за сместување со исполнување на максималниот капацитет на собата, за престој од 2 возрасни лица во Executive Deluxe Suite и 4 возрасни лица во Grande Suite 
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За деца до 6 години сместувањето е бесплатно (во Executive Suite или Grand Suite на дополнително легло)
 • За дете од 7 до 12 години се доплаќа 23 € за BB ноќевање и 33 € за HB ноќевање
 • За дете над 13 години се доплаќаат 30 € за BB ноќевање и 46 € за HB ноќевање
 • Доколку сакате еднокреветно сместување врз основа на купениот ваучер според избраниот пакет (појадок или појадок и вечера) доплаќате 30 € од ноќевање (сместувањето е во стандардна Junior Suite соба).

Опис

 • Двокреветна соба Junior Suite
 • Еднособен Executive апартман со поглед на планина
 • Executive Suite со поглед на планина - апартман со дневна и спална соба
 • Гранд апартман со две спални соби со поглед на планина

За компанијата

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

Постои можност за организирање екскурзии, прошетки, АТВ тури, Џип Сафари, искачување по карпи, рафтинг, кајакарење, планински велосипедизам. За повеќе информации обратете во хотелот на рецепција. Летните активности ги организира надворешна компанија со претходна резервација.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.