Посета на Виена, Австрија (Ноември)! 46% попуст на две ноќевања со појадок за две лица + користење на СПА во Vienna Sporthotel во вредност од 21 080 ден (340 €) по цена од 11408 ден (184 €)

Цена

11383 ден.

Вредност

21080 ден.

Попуст

46%

Заштеда

9697 ден.

Преостанато време

 • Vienna Sporthotel, Baumgasse 83, 1030 Wien, Austria

  Одведи ме таму

  [email protected]

Добивате

Понудата се однесува за 2 ноќевања за 2 лица со вклучен појадок + СПА, за термин по избор, со вклучено:

 • Бесплатно користење на СПА (финска сауна, парна бања, топол надворешен базен)
 • Бесплатен интернет
 • Туристичка такса 
 • 10% попуст на  a' la carte менито во ресторанот од хотелот

Понудата не важи за: државни празници и за време на конференции во хотелот
*За престој за време на викенд се доплаќа 3,5 € по соба од ноќевање

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.08.2022 до 29.12.2023
 • За слободни места информирајте се на следната емаил адреса: [email protected]   
 • Купениот купон потребно е да го внесете на следниот линк каде ќе добиете ваучер за резервација од хотелот: http://register.hotelvoucheronline.com/ 
 • По добивање на ваучер од хотелот, потребно е да ја потврдите резервацијата на следниот емаил: [email protected]
 • Домашните миленици се дозволени и за нив престојот е бесплатен
 • Денови за пристигнување во хотелот се петок и сабота
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За престој за време на викенд се доплаќа 3,5€ по соба од ноќевање
 • Деца до 6 години може бесплатно да престојуваат во собата на родителите
 • За децата на возраст од 6 до 12 години се доплаќа 20€ ноќевање по лице за дополнителен кревет 
 • За деца над 12 години и трето возрасно лице се доплаќа 25€ за дополнителен кревет
 • Паркинг во гаражата од хотелот се доплаќа 15€ на ден

Опис

Vienna Sporthotel нуди удобно опремени еднокреветни и двокреветни соби со клима уред во пријатна атмосфера. Одличниот ресторан со бар ги задоволува потребите на сите гости. Велнес зоната со својата фитнес сала и надворешниот базен со загревање на сонце обезбедува благосостојба и релаксација на гостите. 

Хотелот е централно лоциран во Виена и до него може да се стигне за две минути преку градскиот автопат, A23 Südosttangente. Патувањето со јавен превоз (подземна линија 3 или трамвајска линија 18) е едноставно и лесно за маневрирање.До меѓународниот аеродром во Виена може да се стигне за 15 минути, а центарот на градот е само неколку минути од блиската подземна станица (Шлахтхаусгасе).

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.