Незаборавна адреналинска авантура (Септември)! 33% попуст на две ноќевања + рафтинг на Тара + џип сафари низ НП Сутјеска во кампот Highlander во вредност од 9300 ден. (150 €) по цена од 6200 ден. (100 €)

Цена

6200 ден.

Вредност

9300 ден.

Попуст

33%

Заштеда

3100 ден.

Преостанато време

Купени: 10

 • Bastasi bb

  Одведи ме таму

  +387 65 475 201

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Две ноќевања во дрвени стандардни бунгалови
 • Рафтинг на Тара
 • Џип сафари и планинарење низ НП Сутјеска (прашума Перучица и Трновачко Езеро)
 • Комплетна рафтинг опрема (неопренско одело, сигурносен елек, кацига и весло)
 • Туристичка такса и такса за рафтинг
 • Такса за НП Сутјеска и Трновачко Езеро
 • Превоз со теренски возила (за времетраењето на аранжманот)
 • Лиценциран скипер за диви реки и водич за планинарење низ прашума
 • Бесплатен паркинг за вашите возила

*Понудата важи за работни денови од недела до петок и тие датуми може да се резервираат порано, за викенд деновите потребно е да резервирате 1 недела однапред доколку има слободно место 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2023 до 30.09.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на емаил [email protected] или телефонскиот број +387 65 475 201 (Viber или WhatsApp)
 • За потврда на резервацијата потребно е да се испрати купонот на е-меилот на кампот
 • Понудата важи за работни денови од недела до петок и тие датуми може да се резервираат порано, за викенд деновите потребно е да резервирате 1 недела однапред доколку има слободно место 
 • Во цената не се вклучени оброците, за истите можете да доплатите во кампот: појадок 9 €, ручек 18 € и вечера 14 €
 • Превозот не е вклучен во понудата 
 • Во кампот не е дозволено внесување на алкохол
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот период истиот пропаѓа и средствата не можат да бидат рефундирани.

Опис

Рафтинг на Тара е вистински предизвик за сите ентузијасти во авантуристички туризам кои сакаат да го искусат незаборавно искуство и активни празници во природа. И кога мирот и спокојството го обезбедуваат планинските маси почнете да ги влечете исконските љубители на природата во вас, тогаш рафтингот во кањонот Тара треба да се надополни со сафари и пешачење низ дождовните шуми на Перучица до Трновачко Езеро. Затоа, резервирајте го овој аранжман претходно по неверојатна цена. Уживате во незаборавна рафтинг авантура и видете ги пејзажите на последната дождовна шума во Европа „Перучица“ и нејзиниот водопад Скакавац, кој е дури 73 м. Со тимот на Хајлендлер, можете да го посетите и езерото Трновац, со форма на срце познат низ цела Европа. Возбудлива забава и многу незаборавни спомени и нови пријатели се загарантирани. Резервирајте ја вашата што е можно поскоро одмори по оваа неверојатна цена.

ПРОГРАМА:

1 ДЕН: Пристигнување во кампот Highlander до 18ч. Сместување во резервиран планинаски бунгалов, со можност за вечера. Потоа следи дружење покрај оган со музика. Координатите на кампот се: N: 43.362051; Е: 18.807748.

2 ДЕН: Појадок за сите ранобудци (околу 8:00 часот). Потоа следуваат припреми за џип сафари и хајкинг авантура. Со теренските возила се поаѓа во 9 часот во правец на НП Сутјеска. По едночасовно возење, се пристигнува во прашумата Перучица, најзачуваниот прашумски резерват во Европа, каде што ке се види водопадот Скакавец, кој е висок 73 метри. Потое планинарењето продолжува до платото под Маглица (најголемата планина во БиХ), од каде што продолжуваме до Трновачкото Езеро (час и пол пешачење). Кај езерото се прави пауза за одмор и бањање. Враќање во кампот предвиден за во 17 часот, каде што е организиран традиционален ручек (доколку има заинтересирани, ручекот може да се нарача пред тргнување на џип сафари, во НП Сутјеска). По вкусниот ручек, можете да уживате во прошетка покрај река, друштвени игри или некои спортски активности во кампот (одбојка, мал фудбал...) Вечера за сите заинтересирани околу 20 часот, а потоа следи дружење покрај оган и музика.

3 ДЕН: По појадокот (08:00 ч.) следи превземање на опремата за рафтинг. Околку 10 часот со теренски возила се патува до почетната точка за рафтинг. Водичите го прават распоредот, следи краток курс за правилно седење и однесување во чамецот и техниката на веслање на брзата река. Потоа следи рафтинг на највозбудливите реки на Тара во траење од 3 до 4 часа со паузи за фотографирање, пливање и освежување. Потоа следи уште 5 км. рафтинг на реката Дрина се до кампот Highlander каде во 15:00 ч. е оранизиран ручек (доколку сакате, треба истиот да го нарачате пред рафтинг турата). По вкусниот традиционален ручек, се сумираат впечатоците и плановите за идни авантури... непосредно пред крајот на авантурата. Според договор со гостите, има можност за продолжување на авантурата - риболов, јавање коњи, друмски велосипедизам, излет до Сараево, Вишеград, Требиње или Долина на Хероите.

Доколку има голем број на гости, рафтингот ќе биде организиран во две групи-претпладне и попладне.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.