40% попуст на испитување за oткривање на причинители за вирусен гастроентеритис преку високо сензитивната молекуларна анализа за Roto/Noro/Astro вируси во GM Laboratorija во вредност од 4000 ден. по цена од 2400 ден.

Цена

2400 ден.

Вредност

4000 ден.

Попуст

40%

Заштеда

1600 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Испитување за oткривање на причинители за вирусен гастроентеритис преку високо сензитивната молекуларна анализа за Roto/Noro/Astro вируси 

*Подетално за испитувањето може да прочитате во делот ОПИС

Услови

  • Купонот може да се искористи од 16.05.2023 до 31.12.2023
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Акутната интестинална инфекција (А.И.И.) е една од најчестите причинители за хоспитализација на пациенти во оделите за инфективна терапија. Тие предизвикуваат вирусен гастроентеритис и најчестите вируси кои ги предизвикуваат овие хоспитализации се вирусите од групите на Ротавируси, Норовируси и Астровируси. Најризични групи се децата и возрасните со загрозен имунитет. Најчести симптоми вклучуваат дијареа, повракање, дехидратација, зголемена телесна температура, губиток на апетит, болки во стомакот и главата, и во некои случаи конјуктивитис и болка во грлото.

Вирусите се високо заразливи и можат да бидат пренесени преку конзумирање нечиста вода, недоволна хигиена на раце, контаминирана храна или површини. Овој тест е потребен за правилна дијагноза и терапија со цел да се потврди или исклучи вирусен причинител на болеста бидејќи гастроентирититсот е можно да биде и од бактериска природа.

ПРИМЕРОК: фецес или венска крв

За компанијата

Генетско-молекуларната лабораторија „ГМ Лаб”, лоцирана на ул. Прашка бр. 11, во Скопје. Функцијата на „ГМ Лаб” е испитување на генетската условеност на многу болести од секоја област во медицината: кардиологија, педијатрија гинекологија, онкологија, дерматологија, инфектологија и други. Целта е да се превенираат, порано откриваат и истите соодветно лекуваат со целна (таргет) терапија.

Утврдувањето на генетските варијации помага за излекувањето на многу пациенти, но и за детекција на тие пореметувања во нивните семејства затоа што генските мутации се наследуваат. Врз генетските испитувања се темели целата модерна медицина и фармација и со тоа се поместуваат границите од лекување на болести кон заштита и превенирање за појава на истите

Во ГМ Лаб како прва специјализирана генетска лабораторија, анализите се прават со современи методи и најнова опрема. Поседувањето специјалистичко знаење и лиценцирана апаратура овозможува генетски испитувања за најчестите заболувања од сите медицински полиња. Анализите што се прават во лабораторијата се однесуваат на разни вируси, започнувајќи од Ковид 19, цревни вируси и редица други патогени вируси. Се користи еден од најсовремените методи за откривање на генетски пореметувања за превенција на фамилијарна појава на рак на дојка, јајници, простата, за превенција и рано откривање на малигноми на дебело црево, панкреас, како и за меланомот, карцином на црн дроб, жолчни патишта, мозочен карцином и карцином на штитната жлезда и на белите дробови.

Испитувањата за интолеранција на храна, за причините за лошата функција на одредени органи, предиспозиции за стареење на кожата, склоност кон атеросклероза и генски пореметувања одговорни за дебелина, шеќерна болест, болести на срцето како најчесто бараните испитувања и возможни кај нас во ГМ Лаб.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.