98% попуст на оnline курс за Level 2 Certificate In Health and Wellness at Workplace од Health & Fitness во вредност од 30 008 ден. (484 €) по цена од 744 ден. (12 €)

Цена

744 ден.

Вредност

30008 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29264 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Level 2 Certificate In Health and Wellness at Workplace

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 1 час, 35 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 31.10.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]
 •  

Опис

There are many things to consider for an organisation to run smoothly. Creating a safe workplace for employees is one of them. A safe workplace helps employees spend their working hours without worrying about their safety, and it keeps their morale high. Employees tend to stay more productive when they have a positive impression of the working environment. 

Whether you’re a company director, manager or safety officer, you’re held accountable for the safety and wellbeing of employees. 

This Level 2 Certificate In Health and Wellness at Workplace will guide you through the fundamental steps to planning and implementing health and wellness programs to create a safe and sound working environment. In this course, you’ll learn about the health and wellness programs to set up for workplaces. This course covers both physical and mental wellness programs, and how to conduct a health screening.  

Along the way, you’ll learn how to evaluate the health needs of employees and create a wellness culture in the workplace. Besides, evaluation and assessment of the wellness programs are also discussed in this course.

Key Topics to Be Covered

 • Definition and types of health and wellness programs
 • Health behaviour and health screening programs
 • Mental health programs for the workplace
 • Evaluation of health and wellness programs 
 • Planning and implementation process
 • Creation of wellness culture
 • Result evaluation

Learning Outcomes

 • Understand the definition and types of different wellness programs for the workplace. 
 • Develop the ability to set up a health behaviour and health screening program. 
 • Learn how to assess the need for health and wellness programs. 
 • Know how to set up mental health programs. 
 • Learn how to plan and implement wellness programs in the workplace. 
 • Learn how to evaluate and monitor health and wellness programs.

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.