Релаксација и одмор во Банско (Ноември)! 20% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера по избор + користење на СПА во The Grand Royale Hotel & Spa

Цена од

1922 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2400 ден.

Попуст

20%

Заштеда

478 ден.

Преостанато време

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање со појадок или појадок и вечера по избор

Опции на понудата:

BB Ноќевање за едно лице во еднособен апартман (недела до четврток) 2,400 ден. (39 еур)
1,922 ден. (31 еур)
HB Ноќевање за едно лице во еднособен апартман (недела до четврток) 3,500 ден. (56 еур)
2,790 ден. (45 еур)
BB Ноќевање за едно лице во еднособен апартман (петок-сабота) 2,650 ден. (43 еур)
2,108 ден. (34 еур)
HB Ноќевање за едно лице во еднособен апартман (петок-недела) 3,700 ден. (60 еур)
2,976 ден. (48 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • Едно ноќевање со појадок или појадок и вечера по избор 
 • Користење на СПА центарот (сауна, aрома сауна, парна бања, лакониум, базен со температура на водата од 30-32 степени и детски дел, базен, џакузи, област за релаксација)
 • Фитнес центар
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Wi-Fi Интернет достапен во целиот хотел
 • Туристичка такса и ДДВ

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2023 до 30.11.2023
 • Потребно е да прикажете испечатени купони при пристигнување во хотелот
 • Пред да купите купонот задолжително информирајте се за слободни места на телефонскиот број на хотелот 0884 646 015 од 08:00 до 17:00 часот или на e-mail адреса на хотелот: [email protected]
 • По купување на купоните истите треба да се испратат до хотелот за да ја потврдите резервацијата 
 • Резервацијата може да се смени или откаже најдоцна до 5 дена однапред. Во случај клиентот да не пристигне, од која било причина, се смета дека ваучерот е искористен и однапред платениот износ хотелот го задржува како казна.
 • Појадокот, ручекот и вечерата се на шведска маса или на база сет мени зависно од исполнетоста на хотелот. Во вечерата не се вклучени бесплатни пијалоци
 • Во понудата не е вклучено користење на амам, солена соба, масажи и третмани за убавина.
 • Максимално сместување во апартман со една спална соба е три возрасни лица со едно дете до 12.99 години или две возрасни лица со две деца до 12.99 години
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Понудата важи за сместување со исполнување на максималниот капацитет на собата
 • На денот на пристигнување се започнува со вечера, а со појадок на денот на заминување
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати:

 • За дете до 2 години престојот е бесплатен
 • За прво едно дете од 3 до 12 години се сместува бесплатно на дополнителен кревет на база BB, доколку ноќевње на база HB се доплаќа 8 € на ден на рецепција
 • За две деца од 3 до 12 години на дополнителен кревет се доплаќа 17 € за едно ноќевање на база на BB или 31 € за едно ноќевање на база HB  
 • За дете над 13 години или трет возразен на дополнителен кревет се доплаќа 24 € за едно ноќевање на база на BB или 33 € за едно ноќевање на база HB  
 • Сите доплати се прават на лице место во хотелот

Опис

Grand Royale Apartment Complex & SPA се наоѓа во Банско, во близина на жичарата и на само неколку километри од ски терените. Во подножјето на планината Пирин, Grand Royale Apartment Complex & SPA им нуди на своите гости не само прекрасен поглед, но и релаксирачки престој со сите погодности само на повик. Собите се просторни и светли, прилагодени на сите потреби и желби неопходни за убав одмор, за да се чувствувате одморени и енергични на крајот на вашиот престој. Во склоп на хотелот има лоби и пура бар.

Салата за конференции е доволна за 120 луѓе и е погодна за тренинзи, семинари, презентации, тим – билдинг и останати бизнис настани. Ресторанот може да смести 150 гости и е погоден за свадби, официјални вечери и други свечености.

Спа центарот „Елементи“ нуди одлични услови за релаксација: внатрешен базен, добро опремена фитнес сала, сауна и парна бања, џакузи, амам спа и голем избор на масажи и процедури за вашето физичко и духовно здравје. За децата има посебна соба со игри, каде што тие можат да уживаат во забавни активности.

За страствените скијачи хотелот нуди редовен превоз до и од жичарата како и просторна гардероба каде можат да ја сместат својата скијачка опрема. Љубителите на планината можат да ги искористат организирате локални екскурзии до интересните обележја и пикници за време на топлите периоди од годината.

За сместувањето:

 •  Еднособен стан нуди можност за сместување на 2 возрасни лица на редовно легло и 2 деца или возрасен на дополнителен кревет (софа кревет).
 • Максимално сместување: 4 лица (3 возрасни + 1 дете до 12,99 години или 2 возрасни + 2 деца до 12,99 години)
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.