До 24% попуст на ехо по избор + специјалистички преглед од интернист во Поликлиника Интермед Арт

Цена од

1990 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2600 ден.

Попуст

23%

Заштеда

610 ден.

Преостанато време

Купени: 7

 • бул. Партизански Одреди бр. 84 (т.ц. Антико)

  Одведи ме таму

  078 218 321, 078 749 880, 02 3069693, 02 3060905

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Ехо на абдомен + специјалистички преглед 2,600 ден. 1,990 ден.
Ехо на простата + специјалистички преглед 2,200 ден. 1,690 ден.
Ехо на тироидна + специјалистички преглед 2,100 ден. 1,590 ден.
Ехо со доплер на каротиди + специјалистички преглед 2,500 ден. 1,990 ден.
Ехо на срце (ехокардиографија) + специјалистички преглед 3,000 ден. 2,390 ден.

*Подетално за прегледите можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.05.2023 до 25.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Ехо по избор + специјалистички преглед од интернист:

 • Ехо на абдомен + специјалистички преглед

Прегледот вклучува ехо на бубрези, црн дроб, жолчно ќесе, панкреас, слезина, бешика и абдоминална аорта со доплер.

 • Ехо на простата  + специјалистички преглед
   
 • Ехо на тироидна   + специјалистички преглед
   
 • Ехо  со доплер на каротиди + специјалистички преглед

Каротидите се две најголеми артерии сместени во вратот, кои го снабдуваат најголемиот дел од мозокот со крв. Доплерот на каротиди е неинвазивен третман со кој се проценува степенот на затнување на овие артерии од масни налаги.

 • Ехо на срце (ехокардиографија)   + специјалистички преглед

Специјалистичкиот преглед од интернист вклучува:

 • Аскултација на срце и бели дробови
 • Мерење на крвен притисок
 • ЕКГ
 • Препишување на соодветна терапија и совет
 • Контрола со резултатите

За компанијата

Во склоп на поликлиниката Интермед Арт има:

Општи амбуланти

 • матичен лекар
 • дијагностицирање
 • итна медицинска помош
 • екг со интерпретација
 • домашна посета
 • ампуларна терапија и инфузиони раствори
 • преврски и обработка на рани и вадење конци
 • дневна болница
 • инхалации
 • потврда за ортопедски помагала
 • испирање на ушни канали

Трудова медицина:

 • лекарски уверенија за вработување и работа во странство
 • спирометрија
 • аудиометрија
 • периодични систематски прегледи за вработени
 • проценка за ризик на работно место
 • обрасци за инвалидска пензија

Специјалистичка интерна медицина

 • Ехо на абдомен ехо на срце со доплер
 • ехо на тироидна жлезда
 • ехо на дојка ехо на крвни садови
 • Комплетна лабораторија
 • SE, ККS, липиден статус, Glu, ALSAT, ALAT, FE, Urea, Creatimin
 • GGT, ALP, Bilirubin, Protein, AC, URIKUM
 • анализа на урина
 • тест за бременост
 • хормони
 • тумор маркери
 • Ca, јонизиран калциум, Mg, K
 • панкреасна амилаза
 • LDH, CPK

Микробиолошки испитувања

 • брис од нос и грло
 • уринокултура
 • спермокултура
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.