69% попуст на белеење заби, чистење забен камен и полирање + преглед во DentaLea L&V во вредност од 7800 ден. по цена од 2390 ден.

Цена

2390 ден.

Вредност

7800 ден.

Попуст

69%

Заштеда

5410 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Белеење заби, чистење забен камен и полирање + преглед

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.01.2023 до 30.11.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

За блескаво бели заби!

Зачувување на беспрекорна бела боја на забите воопшто не е лесно. Кафе, чај, никотин, црвено вино и одредени видови на храна доведуваат до брзо пребојување на забите. Лек за тоа е професионално белење, направено со модерни методи, кое доведува до подолготрајно осветлување на бојата на забите. Несакана првична промена на бојата на забите предизвикани исклучиво од забниот плак кој мора да се отстрани пред да се почне со третманот.

Додека пастите со ефект на белеење имаат само привремен ефект, професионално користените концентрации на хидроген пероксид или карбамид пероксид ја достигнуваат внатрешноста на забот. Тие дејствуваат врз дентинските бои, кои се одговорни за несакана промена на бојата, и во голема мера се неутрализира.

Во нашата ординација ви хо нудиме белеењето со карбамид пероксид кое е посигурен метод заради висока концетрација од 44% на карбамид пероксид кој се разложува хемиски и постепено до 22%  хидроген пероксид. Со тоа ефектот на белеење повторно го врши хидроген пероксидот но со постепено ослободување без да делува штетно за емајлот и без да ги иритира непцата. При ова белеење не е потребен протектор гел  за непцата и за забите по белеењето.

Услуги кои може да ги добиете во ПЗУ Dentalea Lab

 • Избор на матичен стоматолог, преглед и консултација
 • Рентген снимање
 • Пломбирање со нано композитни пломби
 • Лекување на заби
 • Вадење
 • Детска превентивна стоматологија
 • Порцелански навлаки
 • Безметални zirconia навлаки
 • Ласер терапија за пародонтални џебови, воспаление на непца
 • Белеење на заби
 • Естетско пополнување на уста, брчки со Хијалуронски Швајцарски Филери

За компанијата

Услуги кои може да ги добиете во ПЗУ Dentalea Lab

 • Избор на матичен стоматолог, преглед и консултација
 • Рентген снимање
 • Пломбирање со нано композитни пломби
 • Лекување на заби
 • Вадење
 • Детска превентивна стоматологија
 • Порцелански навлаки
 • Безметални zirconia навлаки
 • Ласер терапија за пародонтални џебови, воспаление на непца
 • Белеење на заби
 • Естетско пополнување на уста, брчки со Хијалуронски Швајцарски Филери
 • Нанесување на ботокс (Dysport) во регија по избор
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.