Релаксација и одмор во Банско (05.09-21.12.2023)! Промотивни цени на All Inclusive или HB+ ноќевања по избор + RELAX пакет во Royal Bansko 3*

Цена од

6262 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање со појадок или појадок и вечера по избор

Опции на понудата:

3 HB+ ноќевања за едно лице 6,262 ден. (101 еур)
4 HB+ ноќевања за едно лице 8,246 ден. (133 еур)
5 HB+ ноќевања за едно лице 10,106 ден. (163 еур)
6 HB+ ноќевања за едно лице 11,842 ден. (191 еур)
7 HB+ ноќевања за едно лице 13,268 ден. (214 еур)
3 All Inclusive ноќевања за едно лице 8,556 ден. (138 еур)
4 All Inclusive ноќевање за едно лице 11,160 ден. (180 еур)
5 All Inclusive ноќевање за едно лице 13,702 ден. (221 еур)
6 All Inclusive ноќевање за едно лице 16,058 ден. (259 еур)
7 All Inclusive ноќевање за едно лице 18,042 ден. (291 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевања по избор со појадок и вечера или појадок, ручек и вечера
 • Релакс пакет
 • Две минерални џакузи со греење на отворено
 • Минерален третман од топлите минерални и лековити извори од село Елешница
 • Финска сауна
 • Уреден надворешен двор со лежалки. Работно време 09:00 - 21:00 часот
 • Теретана - 24/7
 • Голем надворешен паркинг – 70 места
 • Детско катче (внатрешно)
 • Бесплатно игралиште
 • Бесплатен интернет и телевизија
 • Бесплатно користење на мултифункционален терен за тенис, фудбал, пинг-понг и сл.
 • Забавни игри (шах, табла, карти, итн.)
 • Простор за релаксација.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.09.2023 до 21.12.2023
 • Потребно е да прикажете испечатени купони при пристигнување во хотелот
 • Пред да купите купонот задолжително информирајте се за слободни места на телефонскиот број на хотелот 0884 646 015 од 08:00 до 17:00 часот или на e-mail адреса на хотелот: [email protected]
 • По купување на купоните истите треба да се испратат до хотелот за да ја потврдите резервацијата 
 • Појадокот, ручекот и вечерата се на шведска маса или на база сет мени зависно од исполнетоста на хотелот. 
 • Максимално сместување во апартман со една спална соба е три возрасни лица со едно дете до 12.99 години или две возрасни лица со две деца до 12.99 години
 • Комплексот не нуди единечно сместување
 • Потребно е да престојувате минимум две ноќевања за време на викенд
 • Домашни миленици не се дозволени
 • Пушење и готвење во апартманите не е дозволено
 • Пријавувањето во хотелот е после 15:00 часот, одјавувањето до 12 часот
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Понудата важи за сместување со исполнување на максималниот капацитет на собата
 • На денот на пристигнување се започнува со вечера, а со појадок на денот на заминување
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

HB+ Доплати:

 • Дете до 1,99 години: се сместува бесплатно на HB база + пакет RELAX
 • Второ дете до 11,99 години: 11 евра на ден на HB база + пакет RELAX
 • Дете 12 – 16,99 години: 18 евра на ден на HB база + пакет RELAX
 • Возрасен 17+ години: 29 евра на ден на HB база + пакет RELAX

All Inclusive Доплати:

 • Дете до 11,99 години се сместува бесплатно со вклучен All Inclusive и пакет RELAX
 • Второ дете до 11,99: 15 евра на ден вклучен All Inclusive и пакет RELAX
 • Дете 12 – 16,99: 24 евра на ден со вклучен All Inclusive и пакет RELAX
 • Возрасен 17+: 39 евра на ден со вклучен All Inclusive и пакет RELAX

Доплати:

 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • Флипери 25 центи
 • Билјард 2 евра
 • Изнајмување на наметки 2 евра
 • Папучи 1 евро
 • Обезбеден подземен паркинг (со претходно барање) 10 евра на ден

Опис

Опис на пакетите All Inclusive и HB+

Појадок 08:00 – 10:00
Појадокот се служи на шведска маса и вклучува: разновидна палета на свежо овошје и зеленчук, топло и ладно бифе. Консумација на висококвалитетни пијалоци: сокови, ладен чај и газирани пијалоци Nectar Natura, еспресо кафе SPETEMA, топло чоколадо, капучино, млеко, чај Ботаничка и минерална вода.
За помалку од 15 лица, појадокот се избира од менито.

Ручек 12:30 – 13:30
Ручекот се служи на шведска маса и вклучува свежо приготвени вегетаријански и месни јадења, салата, супа, овошје и десерти. Консумација на неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на ручекот: целата палета на производи на Chateau Carnobat и Savoy Club, сокови, ладен чај и газирани сокови Nectar Natura.
За помалку од 15 луѓе, ручекот се избира од менито.

Вечера 18:00 – 20:00
Вечерата се служи на шведска маса и вклучува свежо приготвени вегетаријански и месни јадења, супи, салати, скара, овошје и десерти. Консумација на неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на вечерата: целата палета на производи на Chateau Carnobat и Savoy Club, точено пиво, сокови, ладен чај и газирани пијалоци Nectar Natura.
За помалку од 15 луѓе, ручекот се избира од менито.

Хотелот се наоѓа на само 200м. од прогласеното светско богатство Националниот парк Пирин и 500м. од лифтот, комплексот Ројал Банско е вистинското место за вас и вашето семејство.

Апарт Хотел Ројал Банско располага со сто апартмани сместени во еден главен блок со четири лифтови. Повеќето од нив нудат уникатен поглед на планините Пирин, Рила и Родопи. Апартманите се модерно опремени и ги нудат сите потребни удобности за краткотраен и долготраен одмор.
Нашите гости можат да користат панорамски минерален загреан базен со детски дел, минерално џакузи, две надворешни џакузи, сауна, парна бања, соба за масажа, теретана, детско катче, два ресторани, лоби бар , игротека, пинг понг, билијард, скара, паркинг на отворено, безжичен интернет и отворено повеќенаменско игралиште за тенис, игралиште за фудбал и одбојка.

Минерална вода

Главен извор на минерална вода во комплексот Кралско Банско е селото Елешница - извор од левата страна на реката „Златарица“. Минералните води се од родопските - локални термални води. Местото е еколошки чисто, со умерена клима и простран поглед на планината Пирин.

Придобивки:

• многу добра превенција од кариес;
• за белодробни заболувања – преку инхалации;
• лекува и шилци, дископатија, ишијас, трауматско оштетување на зглобовите и коските, рани и кожни болести;
• Третманот со пиење е за гастроинтестинални, бубрежни, уролошки и црнодробно-жолчни заболувања, гихт, дијабетес и сл.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.