Појадок
Oмлет врап
190 ден.
Тортиља, јајца, маслинки,печурки, шунка, кашкавал
Омлет со спанаќ
180 ден.
спанаќ, урда
Омлет со урда
170 ден.
Кубански сендвич
220 ден.
Лепче, јајце, зденка, домат, сланина, марула
Омлет со кашкавал
170 ден.
Омлет со шунка кашкавал и печурки
180 ден.
Омлет со сланина кашкавал и печурки
190 ден.
Вегетаријански омлет
170 ден.
Италијански појадок
200 ден.
Полнети лепчиња со шунка и кашкавал*,сирење*, домат
Потпечени макарони
220 ден.
Јајца, бешамел, сирење, кашкавал
1. Солена палачинка
200 ден.
Шунка, кашкавал, павлака, печурки
2. Солена палачинка
220 ден.
Кулен, кашкавал, павлака
3. Солена палачинка
200 ден.
пилешка шунка, кашкавал*,павлака*, печурки
Пирошка
210 ден.
Сецкано сувомеснато пилешко и свинско, кисели краставички
Предјадење
Фурнаринки со сусам
110 ден.
Фурнаринки со лук и путер
120 ден.
Фурнаринки со кашкавал и сланина
200 ден.
Лепчиња со кајмак и магдонос
210 ден.
Лепчиња со моцарела и лук
210 ден.
Лепчиња со моцарела и пршут
250 ден.
Брускети со домат
220 ден.
Лепче, домат, босилок, маслиново масло, лук
Помфрит со сирење
200 ден.
Помфрит
170 ден.
Топено сирење
260 ден.
Топла даска (Голема)
1,250 ден.
Пох. зденка, пох. маслинки, пох. кашкавал, крокети, топена моцарела со сланина, пирошки, печурки, пилешки прсти
Топла даска (мала)
650 ден.
Пох. зденка, пох. маслинки, пох. кашкавал, крокети, топена моцарела со сланина, пирошки, печурки, пилешки прсти
Ладна даска (Голема)
1,250 ден.
Пршута свинска, пршута говедска, кашкавал овчи, биено сирење, мешано сирење, кулен
Ладна даска (мала)
750 ден.
Пршута свинска, пршута говедска, кашкавал овчи, биено сирење, мешано сирење, кулен
Зачинет компир
180 ден.
Салати
Цезар
280 ден.
Рукола, марула, пилешки коцки, кубети, шери домати, пармезан, дресинг, балсамико
Данска
290 ден.
Mарула, пченка, фета коцки, шери домати, јајце, пилешки коцки, дресинг, балсамико
Гет
330 ден.
Рукола, марула, печено биено сирење, лешници, моцарела, чипс од сланина, балсамико
Медитеранска
250 ден.
Рукола, цвекло, морков, пченка, пармезан, балсамико
Шеф
290 ден.
Рукола, марула, кубети, пршут, ајдамер, краставица, домат, балсамико, дресинг
Пилешка
300 ден.
Домат, краставица, кромид, пиперка, пилешко, маслинки
Туна
320 ден.
Mарула, туна, краставица, домат, пченка, кромид, маслинка
Фреш
200 ден.
Домат, краставица, кромид
Фреш сирење
220 ден.
Домат, краставица, кромид, сирење
Рукола
300 ден.
Рукола, шери домати, пармезан, маслиново масло, балсамико
Виенска
280 ден.
Kомпир, марула, рукола, пилешки прсти, сушен домат, морков
Капрезе
300 ден.
Домат, свежа моцарела, босилек
Врапови
Цезар Врап
250 ден.
Tортиља, домат, јајце, марула, пченка, пилешки коцки, цезар сос, помфрит
Туна Врап
270 ден.
Tортиља, домат, кромид, марула, пченка, маслинки, туна риба, мајонез, помфрит
Мексички Врап
250 ден.
Tортиља, домат, кромид, црвен грав, марула, рукола, пченка, пилешки коцки, намаз павлака сос, помфрит
Гет Врап
290 ден.
Сецкано свинско месо, домат, кромид, сенф, кечап, помфрит
Пјадини и Пастрмајлии
Пјадина Пилешко
240 ден.
Домашна италијанска пиадина, пилешко месо, домат, марула, песто џеновезе намаз, кашкавал
Пјадина Пршут
290 ден.
Домашна италијанска пиадина, свински пршут, домат, марула и рукола, песто џеновезе намаз, кашкавал
Пјадина Болоњезе
270 ден.
Домашна италијанска пиадина, јунешко мелено месо, рукола, кашкавал
Пјадина “Гет“
310 ден.
Домашна италијанска пиадина, свинско сецкано печење, домат, марула, кромид, кашкавал, намаз од павлака
Свинска Пастрмајлија со јајце
270 ден.
Пилешка Пастрмајлија со јајце
270 ден.
Сендвичи и Бургери
Тоскано Сендвич со свинска пршута
220 ден.
Лепче, свинска пршута, кашкавал, домат, босилек, мајонез, намаз, пармезан, помфрит
Гет Сендвич
210 ден.
Лепче, пилешко поховано, кашкавал, кисела краставица, мајонез намаз, помфрит
Мини Бургери
260 ден.
Рустико лепче, плескавица, кашкавал, кис. краставица, кромид, помфрит, кечап
Биф Бургер
290 ден.
Баварско лепче, јунешка плескавица, карамелизиран кромид, кис. краставица, домат, марула, намаз од сенф, помфрит
Гет Бургер
330 ден.
Баварско лепче, сецкано свинско печење, домат, марула, карамелизиран кромид, чедар, кечап, помфрит, намаз од павлака
Пица
Маргарита (мала)
280 ден.
Пелат, кашкавал, оригано
Маргарита (средна)
390 ден.
Пелат, кашкавал, оригано
Маргарита (џамбо)
620 ден.
Пелат, кашкавал, оригано
Наполетана (мала)
300 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, оригано
Наполетана (средна)
420 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, оригано
Наполетана (џамбо)
700 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, оригано
Везувио (мала)
310 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, оригано
Везувио (средна)
460 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, оригано
Везувио (џамбо)
730 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, оригано
Капричоза (мала)
320 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, печурки, оригано
Капричоза (средна)
450 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, печурки, оригано
Капричоза (џамбо)
740 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, печурки, оригано
Кулен (мала)
320 ден.
Пелат, кашкавал, кулен, оригано
Кулен (средна)
450 ден.
Пелат, кашкавал, кулен, оригано
Кулен (џамбо)
740 ден.
Пелат, кашкавал, кулен, оригано
Четири Сирења (мала)
440 ден.
Пелат, ајдамер, моцарела, пармезан, сино сирење
Четири Сирења (средна)
570 ден.
Пелат, ајдамер, моцарела, пармезан, сино сирење
Четири Сирења (џамбо)
790 ден.
Пелат, ајдамер, моцарела, пармезан, сино сирење
Туна (мала)
340 ден.
Пелат, кашкавал, туна, кромид, оригано
Туна (средна)
470 ден.
Пелат, кашкавал, туна, кромид, оригано
Туна (џамбо)
750 ден.
Пелат, кашкавал, туна, кромид, оригано
Пршута (мала)
440 ден.
Пелат, кашкавал, свинска пршута, оригано
Пршута (средна)
570 ден.
Пелат, кашкавал, свинска пршута, оригано
Пршута (џамбо)
790 ден.
Пелат, кашкавал, свинска пршута, оригано
Сланина (мала)
320 ден.
Пелат, кашкавал, сланина, оригано
Сланина (средна)
450 ден.
Пелат, кашкавал, сланина, оригано
Сланина (џамбо)
740 ден.
Пелат, кашкавал, сланина, оригано
Вегетаријанска (мала)
320 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, пиперка, домат, кромид, оригано
Вегетаријанска (средна)
450 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, пиперка, домат, кромид, оригано
Вегетаријанска (џамбо)
740 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, пиперка, домат, кромид, оригано
Калцоне (мала)
320 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, маринирани печурки, оригано
Калцоне (средна)
450 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, маринирани печурки, оригано
Калцоне (џамбо)
740 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, маринирани печурки, оригано
Гет (мала)
530 ден.
Пелат, моцарела, кулен, пршута, сланина, оригано
Гет (средна)
710 ден.
Пелат, моцарела, кулен, пршута, сланина, оригано
Гет (џамбо)
940 ден.
Пелат, моцарела, кулен, пршута, сланина, оригано
Фрути Ди Маре (мала)
500 ден.
Пелат, кашкавал, морски плодови
Фрути Ди Маре (средна)
650 ден.
Пелат, кашкавал, морски плодови
Фрути Ди Маре (џамбо)
900 ден.
Пелат, кашкавал, морски плодови
Песто (мала)
340 ден.
Пелат, кашкавал, шери домати, песто
Песто (средна)
470 ден.
Пелат, кашкавал, шери домати, песто
Песто (џамбо)
750 ден.
Пелат, кашкавал, шери домати, песто
Оливиа (мала)
300 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, маслинки
Оливиа (средна)
420 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, маслинки
Оливиа (џамбо)
700 ден.
Пелат, кашкавал, печурки, маслинки
Kарбонара (мала)
320 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, јајце
Kарбонара (средна)
450 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, јајце
Kарбонара (џамбо)
740 ден.
Пелат, кашкавал, шунка, јајце
Модена (мала)
340 ден.
Пелат, кашкавал, сирење, маслинки, јајце, домат
Модена (средна)
470 ден.
Пелат, кашкавал, сирење, маслинки, јајце, домат
Модена (џамбо)
750 ден.
Пелат, кашкавал, сирење, маслинки, јајце, домат
Поло (мала)
340 ден.
Пелат, кашкавал, пилешко месо, кари, печурки
Поло (средна)
470 ден.
Пелат, кашкавал, пилешко месо, кари, печурки
Поло (џамбо)
750 ден.
Пелат, кашкавал, пилешко месо, кари, печурки
Болоњезе (мала)
340 ден.
Пелат, кашкавал, мелено месо
Болоњезе (средна)
470 ден.
Пелат, кашкавал, мелено месо
Болоњезе (џамбо)
750 ден.
Пелат, кашкавал, мелено месо
Горгонзола (мала)
450 ден.
Пелат, моцарела, горгонзола, домат, рукола
Горгонзола (средна)
590 ден.
Пелат, моцарела, горгонзола, домат, рукола
Горгонзола (џамбо)
800 ден.
Пелат, моцарела, горгонзола, домат, рукола
Густо (мала)
530 ден.
Моцарела, пршут свински, рукола, пармезан, шери
Густо (средна)
710 ден.
Моцарела, пршут свински, рукола, пармезан, шери
Густо (џамбо)
940 ден.
Моцарела, пршут свински, рукола, пармезан, шери
Паста
Пршута
400 ден.
Свинска пршута, хопла, пелат, пармезан
Пилешко
380 ден.
Пилешко, хопла, печурки, пченка, брокула, кари
Примавера
360 ден.
Мешан зеленчук, хопла, пармезан
Болоњезе
370 ден.
Мелено месо, пелат домат
Карбонара
370 ден.
Сланина, јајце, лук, хопла, пармезан
Фунги (Печурки)
370 ден.
Вргањ, шампињони, лук, магдонос, путер, пармезан
Четири Сирења
400 ден.
Пенне Арабијата
310 ден.
Макарони, шери домат, свеж босилок, магдонос, пелат, маслинки
Таљатели Со Ракчиња
480 ден.
Ракчиња, паста таљатели, маслиново масло
Тортелини Со Пршут
450 ден.
Тортелини, свинска пршута, доматно пире, хопла, пармезан
Тортелини Со Печурки
400 ден.
Тортелини, вргањ, шампињони, хопла, пармезан
Вегетаријански Лазањи
350 ден.
Мешан зеленчук, пелат, кашкавал, пармезан
Лазањи Болоњезе
380 ден.
Мелено месо, пелат, кашкавал, домат, бешамел сос
Рижото
Рижото со печурки
330 ден.
Печурки, пармезан, хопла, магдонос, лук
Рижото со зеленчук
330 ден.
Брокула, пиперка, тиквица, пченка, шери домат, пелат
Пилешко Рижото
350 ден.
Ориз, пилешко, кари зачин, хопла, пелат, пармезан
Рижото Примавера
350 ден.
Пченка, тиквица, брокула, пиперка, пармезан, хопла, шери
Рижото Фрути Ди Маре
550 ден.
Лигњи, школки вонголи, школки дупли, ракчиња, пелат
Рижото со Вргањ
450 ден.
Хопла, вргањ, магдонос, лук, пармезан
Јадења од Месо
Пилешки прсти со помфрит
290 ден.
Пилешко со кари
350 ден.
Пилешко со зеленчук
340 ден.
Пилешки стек со помфрит
240 ден.
Похован пилешки стек со помфрит
280 ден.
Mексички Прсти
350 ден.
Филе Гет
420 ден.
Свинско филе, ориз и брокула, филе сос
Филе Капрезе
600 ден.
Свинско филе, свежа моцарела, песто џеновезе, шери, помфрит зачинет
Благо луто пилешко
400 ден.
Пилешко, сланина, благо лут сос, компир менчо
Пилешко Суфлаки
340 ден.
Пилешко, црвена пиперка, тиквица, зазики сос
Пилешко Хаваи
380 ден.
Пилешко, ананас, пиперки, кромид, ориз, чили сос
Десерт
Топло / Ладен колач
200 ден.
Гет палачинка Нутела
190 ден.
Нутела, плазма, банана, шлаг
Гет палачинка Сникерс
190 ден.
Крем, кикирики, мед
Гет палачинка Рафаело
190 ден.
Бел крем, кокос, ореви
Палачинка со Нутела
180 ден.
Палачинка со мед и ореви
150 ден.
Овошна салата
200 ден.
Чиз Кејк
150 ден.
Вафла со бел крем
200 ден.
Бел крем – ion nucrema, чоколаден прелив, плазма
Вафла Нутела
200 ден.
Пијалоци
Кока кола (0.25)
100 ден.
Кока кола ZERO (0.25)
100 ден.
Fanta (0.33)
100 ден.
Schweppes (0.25)
100 ден.
Pelisterka минерална (0.25)
80 ден.
Rosa негазирана (0.33)
80 ден.
Скопско (0.33)
100 ден.
Скопско темно (0.33)
100 ден.
Амстел (0.33)
140 ден.
Heineken (0.33)
170 ден.