ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: ПЗУ Skin Solution! До 87% попуст на третман на лице по избор: АХА или хемиски пилинг, медицинска микродермоабразија, дерма ролер третман, ласерска рејувенација, ласерски анти-акне третман или третман на лице против пигмент

Цена од

390 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2500 ден.

Попуст

84%

Заштеда

2110 ден.

Купени: 187

  • Ул. Миладин Поповиќ 8а, Скопје

    Одведи ме таму

    02 6134111, 078 261 996

Добивате

Опции на понудата:

АХА пилинг на лице 2,000 ден. 390 ден.
Хемиски пилинг на лице со 35% гликолна киселина 2,500 ден. 390 ден.
Хемиски пилинг на лице со фитинска киселина 3,000 ден. 390 ден.
Медицинска микродермоабразија (времетраење: 20 мин.) 2,000 ден. 450 ден.
Дерма ролер третман на лице со мезо коктел по избор 2,000 ден. 390 ден.
Ласерска рејувенација на лице 2,500 ден. 390 ден.
Ласерски анти-акне третман 2,500 ден. 390 ден.
Ласерски третман на лице против пигменти 2,500 ден. 390 ден.

*Повеќе за третманите и ефектите може да прочитате во делот ОПИС

Услови

  • Купонот може да се искористи од 24.01.2023 до 28.02.2023
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна e претходна резервација
  • За откажување на резервацијата на терминот потребно е да се јавите три дена однапред. Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот не може понатаму да се искористи
  • Понудата важи и за мажи и жени

Опис

12 ГОДИНИ GROUPER: Специјална златна зделка за вас со ПЗУ Skin Solution

⭐ Над 2100 продадени купони!

⭐ Професионална грижа за вaшата убавина

⭐ Голем број на задоволни клиенти

Дерма ролер третман на лице со мезо коктел по избор: хијалурон, колаген, еластин, фактор за раст. Одличен избор за оние кои немаат време за чести третмани!

Брз, безболен и многу ефикасен метод за третирање неправилности на кожата и особено при дефицит на колаген! Почнувајќи од само еден третман кожата е поцврста и позатегната а брчките стануваат помалку видливи!

Ефекти од третманот:

  • подмладување на кожата на лицето 
  • редуцирање на брчки околу очите и надусниците 
  • отстранување на неправилности
  • намалување на порите 
  • стимулација на колаген 
  • свеж и одморен изглед

Медицинска микродермоабразија (времетраење: 20 мин.)

Едноставен и брз пат до здрава и млада кожа, најнова дијамантска микродермоабразија со паралелно ослободување на течности за поквалитетен третман!

Што е микродермоабразија?

Механичка техника на ексфолирање која се користи за да ги отстрани мртвите или оштетени слоеви од површината на кожата и го стимулира процесот на подмладување на кожата.Микродермоабразијата го стимулира создавањето на колагенот и обновувањето на келиите. После третман со микродермоабразија вашата кожа станува поздрава, еластична и со подобрена текстура.

Микродермоабразијата или т.н “инстант фејслифтинг” претставува нова современа метода за негување на кожата. Таа претставува ефикасна алтернатива на пластичната хирургија, ботокс инекциите и хемискиот пилинг. Во поново време се повеќе мажи и жени ја применуваат микродермоабразијата во замена на козметичка хирургија. Третманот се изведува со медицински апарат на компанијата Iskra Medical, сертифициран за работа од страна на дерматолог.

Успешно се применува и дава одлични резултати:

  • за подобрување на квалитетот на кожата
  • фотостареење
  • проширени пори
  • атрофични кожи
  • хиперпигментации
  • редуцирање на брчки
  • белези од акни
  • комедони
  • стрии
  • милиуми
  • бели точки по лицето
  • разни промени по лицето како резултат на прекумерно изложување на сонце

Предности на микродермоабразијата:

  • нема потреба од анестезија
  • безболна е
  • може да се повтори во кратки интервали
  • брза и едноставна процедура

Хемиски пилинг на лице со фитинска киселина - се препорачува за третирање на акни, лузни од акни и пигменти

За компанијата

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Skin Solution поседува: Сертификат по дерматохирургија, Сертификат за филери, Сертификат за ботокс, Сертификат за мезотерапија, Сертификат за фототерапија, Сертификат за дерматоскопија, Сертификат за козметичка алергологија, Сертификат за хемиски пилинг и Сертификат за ЕЛОС технологија.

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Skin Solution  врши: Прегледи на сите видови кожни и сексуално-преносливи болести; Консултации во врска со вашата кожа; Крио терапија и калтеризација (отстранување на брадавици, младешки и папиломи); Третирање на кожни алергии; Инјектирање на дермални филери; Инјектирање на ботокс; Микродермоабразија; Ултразвучна кавитација; Ултразвучен пилинг, лифтинг на лице, јонофореза, вакум, дарсонвал, анти-ејџ третмани; Третмани за избелување (пигментација и флеки), хемиски пилинг, класичен третман за лице, третман за сува и дехидрирана кожа, третман за нормална и комбинирана кожа, екслузивни третмани за сјај и хидратација, хидролифтинг третмани, третмани за околу очи, медицински третмани за чувствителна и реактивна кожа, третмани на лице за мажи со фито-дермо козметика и др.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.