Супер безбедно и без ризик! 60% попуст на отстранување на папиломи со метод на електрокоагулација од New 20's - Центар за antiaging и регенеративна медицина во вредност од 2500 ден. по цена од 999 ден.

Цена

999 ден.

Вредност

2500 ден.

Попуст

60%

Заштеда

1501 ден.

Купени: 41

Добивате

Отстранување на папиломи со метод на електрокоагулација
*Подетално за третманот прочитајте во делот ОПИС
*Понудата се однесува на било која регија за една сесија 

Услови

  • Купонот може да се искористи од 14.10.2022 до 01.02.2023
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Папиломите на вратот се една од манифестациите на заразна болест предизвикана од хуман папилома вирус. Се однесува на бенигни формации на кожата. Папиломите се отстрануваат од кожата од естетски причини и нивниот третман е безбеден и без ризик. Причините и третманот на папилома на вратот ги одредува дерматолог. Кај некои луѓе, израстоците можат да зафатат голема површина на вратот со премин кон грбот, градите и пазувите. Папиломите на вратот може да се појават во секое време, и во отсуство на навремено лекување, една неоплазма често предизвикува појава на многу дополнителни.

Како да се ослободите од папиломите на вратот? Препорачливо е да одлучите што е можно порано. Колку порано се спроведе третман на папиломатоза, толку е помала веројатноста израстоците да се прошират на целото тело. Во моментов, електрокоагулацијата е најпреферирана метода за отстранување на дефекти на кожата. Електрокоагулацијата на папиломите може да се користи за лекување на деца, возрасни и постари лица. Се препорачува за сите типови на кожа, практично нема ефект врз другите системи на дермисот.

Ова е прилично брз метод. За 1 сесија, можете да отстраните голем број формации на кожата. Вообичаено, во сесија од 10 минути, сите папиломи се отстрануваат од голема површина на кожата. 

За компанијата

Сеопфатен пристап кон долговечноста 

Третманите кои што се насочени за зачувување на Вашата виталност можат драстично да го подобрат квалитетот на Вашиот живот и затоа за да се осигура долговечноста, најпаметниот избор што може да го направите за Вашето тело е да превземете предвремени чекори.

Дефинирање на терминот ANTI-AGING и регенеративна медицина 

Терминот ANTI-AGING најчесто се дефинира погрешно, и се мисли дека подразбира третмани за подмладување со филери, ботокс, инекциони апаратни методи и друго. Тоа е само делумно точно и е дел од ANTI-AGING-от. Но, поголемата улога се дава на регенеративната медицина која ја нудиме ние во нашата клиника NEW 20’s.
Третманите кои ги нудиме против стареење се дизајнирани да го продолжат здравјето на клетките, да го поправат оштетеното ткиво и да го подмладат телото за да го зголемат
квалитетот на животот. Понекогаш поради нашиот начин на живеење, организмот доживува пореметување кое резултира со: несоница, стрес, анксиозност, пад на енергија и предвремено стареење, затоа превземањето на проактивни чекори навремено е неопходно.

Вие сте уникатни! 

Додека секое тело ги има истите основни компоненти, ние сме многу различни на генетско и клеточно ниво. Затоа многу е важно да се разбере дека нашето тело е уникатно, а поради тоа третманите се различно ефикасни за секоја индивидуа.
Во NEW 20’s, ние превземаме вистински персонализиран пристап кон регенеративната медицина со што обезбедуваме индивидуализирани протоколи за третмани врз основа на  Вашата медицинска историја. Ако сакате да ја зголемите својата долговечност и да го максимизирате периодот од Вашиот живот каде што може да уживате максимално, имате на располагање широк спектар на третмани на стареење кои ги нудиме. Се што треба да направите е да превземете проактивни чекори и да користите регенеративна медицина за да му помогнете на Вашето тело да се лекува.

Без разлика дали сакате да дознаете повеќе за Вашиот клеточен состав, да добиете поттик на Вашето патување до губење на тежината или да го подобрите Вашиот сон, ние сме тука да Ви помогнеме, и Ве очекуваме да резервирате консултација во нашата клиника NEW 20’s.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.