Купон од 99 ден. со кој добивате до 70% попуст на очила од премиум брендови во сите продавници на DIOPTRA: Stella McCartney, Gucci, Roberto Cavalli, Alexander McQueen, Jimmy Choo, Dior, Valentino + бесплатен оптометриски преглед

Цена

99 ден.

Преостанато време

Купени: 211

 • Dioptra Couture, Skopje Marriott Hotel, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet) Локал 23, (ниско приземје)

  Одведи ме таму

  02 31 28 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б (спорти НЛБ Банка)

  Одведи ме таму

  02 30 52 001, 078 325 705

 • ГТЦ Приземје, Секција 2, Локал 16, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 680

 • АЕРОДРОМ ул. Јане Сандански бр 109 А

  Одведи ме таму

  02/ 24 57 111, 075 303 262

 • East Gate Mall, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3 122 939, 076 495 555

Добивате

Купон од 99 денари со кој добивате 70% попуст на премиум очила во продавниците на DIOPTRA:

 • 70% на брендовите Roberto Cavalli, Dsquared, Tom Ford (минати колекции), Fendi, Dior, Celine, Touch, Pier Martino, Stella McCourtney, Bottega Veneta, Gucci (минати колекции), Bvlgari, Chopard
 • 50% на брендовите Police, Furla, Carolina Herrera, Cloe, Kenzo, Lozza, Sting, Dolce Gabbana (минати колекции), Balenciaga, Blumarine, Valentino (минати колекции), Trussardi
 • 40% на брендот Etnia Barcelona
 • 30% на брендовите Ray Ban, Persol, Versace, Prada, Cartier, YSL, Boucheron, Tom Ford (нова колекција), Guess, Oakley, Boss, Tommy Hilfiger, Emporio Armani, Armani Exchange, Snob Milano, Carerra

Попуст на диоптриски стакла

 • 40% на целата програма на најквалитетните стакла на Zeiss (за нарачка до 01.12)
 • 30% на сите стакла од познатиот француски бренд Essilor
 • 40% на сите стакла од програмата на Gros Optic

*Со сите купени диоптриски рамки следува и бесплатен компјутерски оптометриски преглед (прегледот важи за локациите Marriott, East Gate и ТЦ Лептокарија)

*Во outlet локациите на Dioptra во Аеродром и ТЦ Беверли Хилс добивате дополнителен 15% попуст на веќе намалените цени до 70%

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.11.2022 до 31.12.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на сите локации на Dioptra
 • Понудата не важи за следните брендови: Balmain, Akoni, Cartier, Boucheron, Dita, Thom Browne, Lindberg, Moscot
 • Попустот не важи на новите колекции очила
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во оптиките на Dioptra
 • Во аутлетите во Беверли и Аеродром добивате дополнителен 15% попуст на каса
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден, прв услужен
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

Попустите кои ги добивате на брендот Zeiss:

 • Zeiss Blue Protect 1.5, цена: 7900 ден. 4740 ден.
 • Zeiss Drive Safe 1.5, цена: 7900 ден. 4740 ден.
 • Zeiss clear view blue guard 1.5, цена: 8420 ден. 5000 ден. 

ZEISS ClearView стакла

Целосна УВ заштита: ZEISS ClearView стаклата се изработени со целосна УВ заштита, благодарение на УВ Протект технологијата.

3x поширока зона: Јасен вид од центарот кон периферијата на стаклото. 3х поширока зона на видно поле во споредба со стандардните монофокални стакла.

Многу тенко и рамно: До 16% потенко и 49% порамно во споредба со стандардните монофокални стакла.

Freeform технологија: Секое стакло е оптимизирано со 700 мерни точки во секој дизајн.

ZEISS BlueGuard стакла

Пријатни за очите: Дизајниран да спречи дигитално напрегање на очите во дигитално опкружување.

Повеќе заштита: Ја блокира штетната сина светлина и обезбедува целосна УВ заштита.

Помалку рефлексија: Одлична транспарентност, добар изглед и минимално несакана рефлексија и покрај изложеноста на дигиталната сина светлина.

За компанијата

DIOPTRA речиси три децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.